MAGAZÍN

Poradíme vám ako vybrať kvalitnú aromatickú sviečku

Poradíme vám ako vybrať kvalitnú aromatickú sviečku

Vonné sviečky patria medzi obľúbené doplnky mnohých domácností. Zároveň sú vhodné aj ako príjemný darček, ktorý poteší. Kvalita aromatických sviečok dostupných na trhu sa však líši. Viete ako vybrať tú správnu?

Na pestrosť, čo sa týka ponuky vonných sviečok v obchodoch sa skutočne nemožno sťažovať. Pulty predajní sa doslova prehýbajú a lákajú nás svojimi výrobkami rozmanitých farieb, tvarov a vôní.
Ak sa rozhodneme pre kúpu aromatickej sviečky, je určite lepšie uprednostniť certifikovaný produkt pred pochybnými domácimi výrobcami. Je pravdou, že vonné sviečky sú dostupné už od pár eur, lákavá cena by však nemala byť pri ich kúpe jediným rozhodujúcim atribútom.
Podobne ako pri potravinách i v tomto prípade je totiž dôležité, dôkladne si preštudovať zloženie produktu. Tie najlacnejšie aromatické sviečky bývajú spravidla vyrobené z najdostupnejších syntetických surovín, ktoré v konečnom dôsledku môžu ľudskému organizmu skôr uškodiť ako prospievať.
V prvom rade si overte či boli na výrobu sviečky použité kvalitné prírodné vosky, alebo parafín. V druhom prípade pamätajte na to, že parafín je vlastne uhľovodíkovú zmes, ktorá sa získava z dechtu alebo ropy. A to rozhodne nie sú látky, ktoré by mohli byť príjemné či nebodaj osožné pre naše zdravie. Okrem toho, obyčajné parafínové sviečky majú podstatne kratšiu dobu horenia, ako výrobky z poctivých prírodných voskov.
Ďalej si všímajte knôt. Aj v tomto prípade je dôležité, aby bol vyrobený z prírodného materiálu a to z bavlny, alebo dreva. Vyhýbajte sa knôtom s obsahom škodlivého olova. Pri vonných sviečkach sa nenechajte oklamať ani výrobkami so syntetickými vonnými olejmi a uprednostnite produkty s obsahom prírodných esencií. Podobne je to i s farbivami.

Rada na záver

Pri kúpe vonnej sviečky je vhodné poznať aj účinky konkrétnej arómy na náš organizmus.  Ak napríklad hľadáte osviežujúcu vôňu, ktorá potlačí stres, vsaďte na citrus, zázvor zas výborne posilní imunitu a levanduľa účinne zapôsobí proti migréne.
Viac produktov z kategórie Sviečky, svietniky nájdete v našom katalógu.
Hore